Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@interia.com

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

11/02
2024

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2024

 

 

ZGODNIE Z NAJNOWSZYM ZARZĄDZENIEM DYREKTORA BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO REZERWAT ŚCISŁY MOŻNA ZWIEDZAĆ  TYLKO Z PRZEWODNIKEM I W GRUPACH MAKSYMALNIE 10-OSOBOWYCH !

Z POWODU SYTUACJI NA GRANICY I ZAMKNIĘCIA PRZEJŚCIA GRANICZNEGO W BIAŁOWIEŻY  PROPOZYCJE WYCIECZEK NA BIAŁORUŚ SĄ NIEAKTUALNE !

 

 

BIURO LICENCJONOWANYCH

PRZEZ BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

PRZEWODNIKÓW PTTK

PROPONUJE :

 

NAJCENNIEJSZA PUSZCZA EUROPY REZERWAT ŚCISŁY BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO

- REZERWAT BIOSFERY I ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO -

 

REZERWAT ŚCISŁY DLA ENTUZJASTÓW : "WĘDRÓWKA DO SERCA PUSZCZY"

Dłuższa wędrówka piesza do samego serca Rezerwatu Ścisłego Parku Narodowego: 6 godzin , 20 km. Z racji konieczności uzyskania specjalnego zezwolenia jest dostępna dla małych indywidualnych grup . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie , dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , termos z ciepłym napojem , sprzęt optyczny. Koszt usług przewodnika w j.polskim to 580 zł . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 698 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 55 zł/osoba . W sezonie wiosenno-letnim warto wypożyczyć w biurze PTTK lornetkę !

REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH : "TRASA DO DĘBU JAGIEŁŁY"

 Najpopularniejsza , krótsza wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 4 godziny, 7,5 km, grupy max.10-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów . Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły .Cena 320 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego: ulgowy 7,00 zł, normalny 11,00 zł. 

 - wyjścia codziennie o różnych godzinach.  Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce . W wypadku indywidualnego zamówienia tej wycieczki ze specjalistą biologiem koszt przewodnika to 498 zł.

Istnieje mozliwosć (na indywidualne zamówienie ) wjechania na teren Rezerwatu Ścisłego bryczką. Ze względu na specyfike trasy , podczas przejazdu w kilku miejscach  należy zsiąść z bryczki i pokonać w zależności od ustaleń z przewodnikiem  kilka odcinkow pieszo . Czas trwania wycieczki - około 3 godziny. Koszt przewodnika to 320 zl + bilety w cenie 7 zł/ulgowy i 11 zł/normalny .Dodatkowo cena bryczki wraz ze specjalnym pozwoleniem na wjazd na teren Parku Narodowego to 490 zł.

 

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKAMI

Koszt wynajęcia bryczki 4-osobowej na trasę  do Szlaku Dębów i Rezerwatu Pokazowego Żubrów do 4-ch godzin to 500 zł

Istnieje mozliwosć (na indywidualne zamówienie ) wjechania na teren Rezerwatu Ścisłego bryczką. Ze względu na specyfike trasy , podczas przejazdu w kilku miejscach  nalezy zsiąść z bryczki i pokonać , w zależności od ustaleń z przewodnikiem  , kilka odcinkow pieszo . Czas to okolo 3 godziny. Koszt przewodnika  to 320 zl , bilety w cenie 7 zł/ulgowy i 11 zł/normalny a cena bryczki wraz ze specjalnym pozwoleniem na wjazd na  teren Parku Narodowego to 490 zł.

Posiadamy bryczki i wozy konne różnej wielkości.

 

 

WYPRAWY NA SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI - SEZON 2024

 

ŻUBRANEK : SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY

Wyprawa jest przeznaczona dla osób, które chcą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Głównie skupiamy się na obserwacji króla naszej Puszczy, czyli żubra, chociaż nigdy nie wiadomo ile zwierząt oraz jakie gatunki uda nam się zaobserwować. Obserwacja różnych gatunków zwierząt jest uzależniona od pory roku i warunków pogodowych. Zdarza się, że deszcz lub wiatr mogą być naszymi sprzymierzeńcami, ponieważ zamaskują odgłosy naszych kroków. Wyprawa rozpoczyna się 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Czas trwania to około 6 godzin. Podczas wyprawy do przejścia jest, w kilku etapach, od kilku do kilkunastu kilometrów, w zależności od warunków pogodowych i kondycji fizycznej uczestników. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych, prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-mio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Wyprawa ma miejsce w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne, termos z gorącymi napojami etc. będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Miejsce spotkania jest ustalane indywidualnie z uczestnikami. Koszt przewodnika na 6 godzin to 650 zł/grupa( nie mniej niż 108 zł/os.).  Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł , dla 4-ch osób to 500 zł a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 25 zł/sztuka.

 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka pieszo-samochodowa do zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Większe zwierzęta, takie jak jelenie, lisy lub kuny, czy nocne ptaki, zwłaszcza sowy, zaczynają być wieczorem bardziej aktywne. Początek  na około 3 godz. przed zachodem słońca. Wyprawa trwa około 4-ch godzin, do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów - kilometraż ustalany wspólnie z przewodnikiem. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami. Cena 520 zł za przewodnika  (nie mniej niż 87 zł/os.). Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł , dla 4-ch osób to 500 zł a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 18 zł/sztuka.

 

ZWIERZĘTA NOCĄ WYPRAWA Z NOKTOWIZORAMI

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak  i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody.  Użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być  żubr , jeleń , dzik , lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka  – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą ... W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku , godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Może okazać się , że wiatr lub nawet deszczyk jest naszym sprzymierzeńcem gdyż zagłusza nasze kroki . Wyprawa trwa 4 godziny  Wyjście dla max.4-ch osób. Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Koszt całkowity to 698 zł .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia czterech profesjonalnych lornetek 12x50 oraz czterech lornetek-noktowizorów generacji I+ 3,5x50 i latarek. Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Własne auto konieczne ! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł ,dla 4-ch osób to 500 zł ).

 

WYPRAWY NA OBSERWACJE PTAKÓW

 

ORNITOLOGICZNY PORANEK W REZERWACIE ŚCISŁYM  "PTAKI O ŚWICIE"

 Wycieczka piesza ze specjalistą ornitologiem  do niedostępnego bez opieki licencjonowanego przewodnika Rezerwatu Ścisłego- 4 godziny, 7,5 km, indywidualne grupy max.8 -osobowe, cena 498 zł .Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 7,00 zł, normalny 11,00 zł .Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę  własną lub wypożyczoną. Koszt wypożyczenia w naszym biurze to 18 zł/osoba -wyjścia codziennie o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być chłodno !

 

ORNITOLOGICZNY PORANEK W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 

Wycieczka dla osób zainteresowanych obserwacją latających mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Możemy tu zobaczyć różne gatunki dzięciołów, muchołówek i inne ciekawe gatunki. Wyprawa ma miejsce w ogólnodostępnej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i tam gdzie także możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa około 5 godzin, do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów - kilometraż ustalany wspólnie z przewodnikiem. Początek wyprawy o wschodzie słońca. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami.Koszt przewodnika to 598 zł/grupa ( nie mniej niż 99 zł/os.). Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł,  dla 4-ch osób to 500 zł, a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 22 zł/sztuka.

 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA ROWEREM

PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM 

Wycieczka rowerowa dla osób, które chcą zobaczyć piękne zakątki Puszczy Białowieskiej, a także dowiedzieć się interesujących informacji na temat jej flory, fauny i historii. Poruszamy się w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa 4 godziny, do przejechania jest ok. 18 km. Trasy o średnim poziomie trudności. Warunek uczestnictwa: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze. Należy posiadać rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura). Wyjazdy w grupach max.10-osobowych (aby ograniczyć koszt wyjścia łaczymy w grupy niezależnych turystów). Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów będą pomocne. Cena 320 zł do podziału na wszystkich uczestników.

 

"BIAŁOWIEŻA W PIGUŁCE"- SPECERKIEM PO PUSZCZAŃSKIEJ STOLICY...

Spacer uliczkami i zaułkami Białowieży. Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach, historii Białowieży, mozaice kulturowej i religijnej. Przejście trasy 3 km łącznie z przystankami przy najciekawszych miejscach zajmuje około 3 godzin. Grupy max. 12 osób - łączymy w grupy niezależnych turystów. Koszt 320 zl/grupa.

 

WYPOŻYCZANIE SPRZĘTU OPTYCZNEGO

PRZY WYJŚCIACH SPECJALISTYCZNYCH  POLECAMY NASZĄ WYPOŻYCZALNIĘ PROFESJONALNEGO SPRZĘTU OPTYCZNEGO . DLA TURYSTÓW WYCHODZACYCH Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI WYNAJMUJEMY : LORNETKI 12X50 I LUNETY  15-45X65 ZE STATYWAMI.

Nie pobieramy kaucji za wypożyczane przedmioty a dysponentem sprzętu jest przewodnik , który po zakończeniu wycieczki odwozi sprzęt do biura PTTK . W wypadku uszkodzenia sprzętu z winy uczestnika jest on zobowiązany do pokrycia kosztów jego naprawy lub w wypadku niemożności jej dokonania pokrycia kosztu zakupu takiego samego sprzętu u oficjalnego dystrybutora .

 

 

REZERWACJE

W WYPADKU CHĘCI REZERWACJI NALEŻY SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ  ZA POMOCĄ:

1. emaila : pttk@interia.com

2. telefonicznie : +48 85 68 12 295 , +48 692 95 99 95 PO GODZINACH PRACY BIURA TYLKO SPRAWACH BIEŻĄCYCH REZERWACJI DO GODZINY 20.00 prosimy dzwonić na : +48 787 043 835 ( także WhatsApp )

 

 BIURO I SKLEPIK PTTK BIAŁOWIEŻA CZYNNE W GODZINACH 8.00-16/17/18.00

W TREŚCI WIADOMOŚCI Z ZAMÓWIENIEM PROSIMY UWZGLĘDNIĆ:

• którą wycieczką lub wycieczkami są Państwo zainteresowani,
• w jakim terminie chcą Państwo zrealizować wycieczkę,
• ile osób liczy Państwa grupa,
• w jakim języku/językach Państwo mówią,
• czy będą Państwo mieli samochód (własny lub wypożyczony) z wolnym miejscem dla przewodnika (podczas niektórych wycieczek samochód jest wymagany),
• czy będą Państwo mieli własne lornetki i w jakiej ilości (podczas niektórych wycieczek lornetki są obowiązkowe),
• gdzie będą Państwo zakwaterowani w okolicy (w niektórych przypadkach wygodniej jest wystartować z miejsca Państwa noclegu),
• obowiązkowo numer telefonu kontaktowego,

 

ZASADY PRZYJMOWANIA REZERWACJI :

Po otrzymaniu tych informacji sprawdzimy dostępność i potwierdzimy Państwu rezerwację, a także prześlemy informacje dotyczące całkowitego kosztu usług oraz informacje dotyczące wpłaty zadatku w wysokości ok. 40% całkowitego kosztu usług.

Zadatek można wpłacić przelewem bankowym ( przy krótkich terminach do rozpoczęcia imprezy można dokonać ekspresowego przelewu bankowego w systemie ELIXIR ), za pomocą firmy oferującej międzynarodowe i krajowe transfery pieniężne (np. Western Union, TransferWise itp.) lub dokonując opłaty kartą płatniczą (generujemy bezpieczny link poprzez servis Polcard Fiservcard albo należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub telefonicznie; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Przyjmujemy opłaty także poprzez system BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny. Nie akceptujemy kart American Express !

Reszta kwoty za usługi turystyczne jest do dopłaty w naszym biurze gotówką lub zdalnie poprzez BLIK , wygenerowany link albo kartą najpóźniej dzień przed wycieczką.

W przypadku krótkiego terminu rezerwacji (do 7 dni przed planowaną wycieczką) poprosimy o opłatę całości kosztów usług turystycznych albo szybkim przelewem w systemie ELIXIR  albo kartą płatniczą (wygenerujemy link do bezpiecznej płatności Fiservcard ).Można również dokonać opłaty systemem BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny w dniu dokonywania rezerwacji. Nie akceptujemy kart American Express !

Prosimy o opłaty dopiero po otrzymaniu od nas potwierdzenia rezerwacji. W przypadku przelewu bankowego w tytule należy wpisać imię i nazwisko zamawiającego oraz datę wycieczki.

O wpłynięciu opłaty na nasze konto poinformujemy poprzez email i wtedy podamy wszystkie inne uwagi , kontakt do przewodnika itp...

Pełna nazwa naszej organizacji i adres:
PTTK Oddział im J.J.Karpińskiego w Białowieży
ul. Kolejowa 17
17-230 Białowieża

Nasz bank i numer konta:
PEKAO SA ODDZIAŁ HAJNÓWKA
Ul.3 Maja 34
17-200 Hajnówka, Polska
Nr : 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221

Przy dokonywaniu przelewu z zagranicy proszę skorzystać z poniższych danych:
IBAN : PL 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221
SWIFT : PKOPPLPW

Gwarancja turystyczna UNIQA - proszę wpisać na poniższej stronie nr podmiotu 1826
https://ewidencja.ufg.pl/webcenter/portal/ewidencja/ksiegi

 

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH PROPOZYCJI AKTYWNEGO ODPOCZYNKU . WYBIERAJĄC WĘDROWANIE Z PTTK WSPIERASZ TOWARZYSTWO UTRZYMUJĄCE I WYTYCZAJĄCE DLA CIEBIE SZLAKI TURYSTYCZNE . DZIĘKUJEMY ZA POMOC JAKIEJ NAM UDZIELISZ POZNAJĄC PUSZCZĘ Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI !

MIŁO ZAPRASZAMY DO ŻUBROWEJ PUSZCZY !