Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Wycieczki dla wszystkich

PTTK Białowieża informuje, że zgodnie z zarządzeniem Dyrekcji Bialowieskiego Parku Narodowego zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz Obszaru Ochrony Ścisłej odbywa sie jedynie w ograniczonych ilościowo grupach i tylko pod opieką licencjonowanych przewodnikow.

Zapraszamy na wycieczki po atrakcjach jakie oferuje Białowieża i Białowieski Park Narodowy. Wyjścia organizujemy zarówno dla grup jak i turystów indywidualnych. W sezonie turystycznym w przypadku osób indywidualnych koszt usług przewodnika jest dzielony na ilość chętnych . Prosimy skontaktować się z nami odpowiednio wcześniej aby ustalić godzinę wyjścia. Będąc w Białowieży nie wypada tego nie zobaczyć.

Za tą bramą rządzi przyroda
Za tą bramą rządzi przyroda

 

PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ

PRZYRODNICZE WĘDROWANIA - PROPOZYCJE DLA TURYSTÓW CHCĄCYCH ZOBACZYĆ WIĘCEJ!

1. „OKO W OKO Z ŻUBREM” - SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY

2. „WYPRAWA DO SERCA PIERWOTNEJ PUSZCZY” - OFERTA DLA SPECJALISTÓW

3. „PORANEK W PUSZCZY” - NATURA / PTAKI O ŚWICIE

4. „BIAŁOWIEŻA NIEZNANA ROWEREM– Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW” - ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK

5. „RODZINNE WĘDROWANIE Z DZIEĆMI” - W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT

6. „PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ”

 

"OKO W OKO Z ŻUBREM - SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

Wędrówka przewidziana jest w grupach zamkniętych-indywidualnych. Czas trwania około  6 godzin. Do przejścia jest w zależności od warunków od kilku do kilkunastu kilometrów. Trzeba posiadać własny samochód. Opłata :  przewodnik na 6 godzin = 330 zł /grupa. Wyprawy z racji specyfiki organizowane są w zamkniętych grupach maksymalnie 6-cio osobowych.

Uwaga : Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. - wyjazd około 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Dobre buty trekkingowe , wygodne nieszeleszczące ubranie w stonowanych kolorach, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, lornetki i aparaty fotograficzne , termos z gorącymi napojami etc..będą pożądane . W zależności od pory roku także środki od insektów będą pomocne . Można w naszym biurze wypożyczyć markowy sprzęt optyczny: lornetki oraz lunety ze statywem .

Dąb Bartny
Oko w oko z Żubrem

„WYPRAWA DO SERCA PIERWOTNEJ PUSZCZY” - OFERTA DLA SPECJALISTÓW”

Wędrówka piesza do samego serca Puszczy Białowieskiej . Z racji konieczności uzyskania dodatkowego zezwolenia jest dostępna dla małych indywidualnych grup specjalistycznych . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie, dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Trasa do pokonania to około 21 km .Czas trwanie : 6 godzin . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , środki od insektów, sprzęt optyczny.

Koszt usług przewodnika to 288 zł . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 330 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 28 zł/osoba . Wycieczka jest możliwa bryczką - koszt bryczki łącznie ze specjalnym zezwoleniem wynosi przy 4-ch osobach 450 zł.

Łania w sukni zimowej
Najwyższy jesion w Europie

„NATURA / PTAKI O ŚWICIE”

Wycieczka piesza dla koneserów przyrody do niedostępnego bez opieki przewodnika Rezerwatu Ścisłego -  3 godziny - 7 km, grupy max.12 -osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas tej wędrówki koncentrujemi się na świecie przyrody . Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków czy większych ssaków.

Koszt to 144 zł do podziału na wszystkich uczestników. W wypadku zamówienia tej wycieczki ze specjalistą ( ornitologiem,biologiem,botanikiem ) koszt wynajęcia przewodnika to 225 zł. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 230 zł. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego, płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. -wyjścia o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być naprawdę chłodno - warto zabrać ze sobą lornetkę i aparat fotograficzny!

Dzięciołek
Dzięciołek
Dzięcioł średni
Dzięcioł średni
Dzięcioł trójpalczasty
Dzięcioł trójpalczasty

"PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM – Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka rowerowa ( 4 godziny - ok. 18 km ) , wyjazdy w grupach max.12-osobowych ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Warunek główny: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze .Rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura) .Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów pożądane . Trasy o średnim poziomie trudności. Cena – 192,00 zł do podziału na wszystkich uczestników.

Białowieskie Olsy

Białowieskie Olsy

Granica Państwa
Granica Państwa

"RODZINNE WĘDROWANIE Z DZIEĆMI : W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT

Wycieczka edukacyjna dla rodzin z dziećmi do niedostępnego bez opieki przewodnika  Rezerwatu Ścisłego - 3 godziny. Trasa i przewodnik dostosowane do milusińskich. Dorośli także nie będą się nudzili -max.4 km, grupy do 12-osób ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).Cena 144 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego, płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 230 zł.

Żubr samotnik
Żubr samotnik

"REZERWAT ŚCISŁY - NAJCENNIEJSZY LAS EUROPY : KRÓLESTWO NATURY

Najpopularniejsza wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 3 godziny, 7 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach : historii Białowieży i czasach carskich , mozaice kulturowej i religijnej oraz przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów .

Cena 144 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł -wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 3 godziny przed jego zachodem ! Podczas każdego dnia grupy są organizowane w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin . W wypadku zamówienia indywidualnego tej wycieczki ze specjalistą ( ornitologiem,biologiem,botanikiem ) koszt wynajęcia przewodnika to 225 zł. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 230 zł.

Żubr samotnik
Żubr wczesną wiosną

Dąb Bartny
Dąb Bartny

"PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ"

Wycieczka piesza do Puszczy Białowieskiej na spotkania ze zwierzętami oraz nocnymi ptakami. Większe zwierzęta zaczynają być wieczorem bardziej aktywne niż za dnia. Wyprawa trwa 3 godziny,  grupy max.6-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).

Cena 225 zł do podziału na wszystkich uczestników. Kosztów dodatkowych brak ! - wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Latarka i własny samochód konieczny ! Przy tej wycieczce proponujemy wypożyczenie lornetek , lunet bądź noktowizorów. Dla bardziej zainteresowanych organizujemy wyjścia typowo nocne z noktowizorami . W takim przypadku koszt przewodnika na 6 godzin wynosi 450 zł a koszt wynajęcia noktowizora to 130 zł . Przy tej wersji nie łączymy obcych sobie osób w grupy.

Bobry nad Narewką - wieczorem
Bobry nad Narewką - wieczorem

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA PRZEJEŻDŻKI BRYCZKAMI i SANIAMI Z POCHODNIAMI- niektóre z powyższych propozycji można zrealizować na zamówienie indywidualne także licencjonowaną bryczką czy saniami - więcej szczegółów w biurze ! Wszystkie z powyższych propozycji są przeprowadzane na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i w przyległych do niego puszczańskich nadleśnictwach. Wynajęcie bryczki 4-osobowej na przejażdżkę do Rezerwatu Żubrów oraz na Szlak Dębów Królewskich wynosi dla czterech osób 210 zł. W naszej ofercie są bryczki i wozy konne od 4-ch do 18-tu osób . Cena w zależności od ilości osób oraz czasu trwania przejazdu .

PRZY WYJŚCIACH SPECJALISTYCZNYCH  POLECAMY NASZĄ WYPOŻYCZALNIĘ PROFESJONALNEGO SPRZĘTU OPTYCZNEGO . DLA TURYSTÓW WYCHODZACYCH Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI WYNAJMUJEMY: LORNETKI 12X50 , LUNETY  15-45X65 ZE STATYWAMI I NOKTOWIZORY 3,5X50

  • LORNETKA 12X50 3 GODZINY = 13 PLN
  • LORNETKA 12X50 6 GODZIN = 22 PLN
  • LUNETA ZE STATYWEM 15-45 X 65 3 GODZINY = 45 PLN
  • LUNETA ZE STATYWEM 15-45 X 65 6 GODZIN = 70 PLN
  • LORNETKA NOKTOWIZYJNA 3,5 X 50 3 GODZINY = 90 PLN
  • LORNETKA NOKTOWIZYJNA 3,5 X 50 6 GODZIN = 130 PLN

Nie pobieramy kaucji za wypożyczane przedmioty a dysponentem sprzętu jest przewodnik , który po zakończeniu wycieczki odwozi sprzęt do biura PTTK . W wypadku uszkodzenia sprzętu z winy uczestnika jest on zobowiązany do pokrycia kosztów jego naprawy lub w wypadku niemożności jej dokonania pokrycia kosztu zakupu takiego samego sprzętu u oficjalnego dystrybutora .

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH PROPOZYCJI AKTYWNEGO ODPOCZYNKU . WYBIERAJĄC WĘDROWANIE Z PTTK WSPIERASZ TOWARZYSTWO UTRZYMUJĄCE I WYTYCZAJĄCE DLA CIEBIE SZLAKI TURYSTYCZNE . DZIĘKUJEMY ZA POMOC JAKIEJ NAM UDZIELISZ POZNAJĄC PUSZCZĘ Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI !

MIŁO ZAPRASZAMY
DO ŻUBROWEJ PUSZCZY

Aby skontaktować się z nami skorzystaj z danych z kopertki.

PTTK białowieża