Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Wycieczki dla wszystkich

PTTK Białowieża informuje, że zgodnie z zarządzeniem Dyrekcji Bialowieskiego Parku Narodowego zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz Obszaru Ochrony Ścisłej odbywa sie jedynie w ograniczonych ilościowo grupach i tylko pod opieką licencjonowanych przewodnikow.

Zapraszamy na wycieczki po atrakcjach jakie oferuje Białowieża i Białowieski Park Narodowy. Wyjścia organizujemy zarówno dla grup jak i turystów indywidualnych. W sezonie turystycznym w przypadku osób indywidualnych koszt usług przewodnika jest dzielony na ilość chętnych . Prosimy skontaktować się z nami odpowiednio wcześniej aby ustalić godzinę wyjścia. Będąc w Białowieży nie wypada tego nie zobaczyć.

Za tą bramą rządzi przyroda
Za tą bramą rządzi przyroda

 

PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ

PRZYRODNICZE WĘDROWANIA - PROPOZYCJE DLA TURYSTÓW CHCĄCYCH ZOBACZYĆ WIĘCEJ!

1. „OKO W OKO Z ŻUBREM” - SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY

2. „WYPRAWA DO SERCA PIERWOTNEJ PUSZCZY” - OFERTA DLA SPECJALISTÓW

3. „PORANEK W PUSZCZY” - NATURA / PTAKI O ŚWICIE

4. „BIAŁOWIEŻA NIEZNANA ROWEREM– Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW” - ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK

5. „RODZINNE WĘDROWANIE Z DZIEĆMI” - W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT

6. „PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ”

 

"OKO W OKO Z ŻUBREM - SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

Wędrówka przewidziana jest w grupach zamkniętych-indywidualnych. Czas trwania około  6 godzin. Do przejścia jest w zależności od warunków od kilku do kilkunastu kilometrów. Trzeba posiadać własny samochód. Opłata :  przewodnik na 6 godzin = 420 zł /grupa. Wyprawy z racji specyfiki organizowane są w zamkniętych grupach maksymalnie 6-cio osobowych.

Uwaga : Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. - wyjazd około 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Dobre buty trekkingowe , wygodne nieszeleszczące ubranie w stonowanych kolorach, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, lornetki i aparaty fotograficzne , termos z gorącymi napojami etc..będą pożądane . W zależności od pory roku także środki od insektów będą pomocne . Można w naszym biurze wypożyczyć markowy sprzęt optyczny: lornetki oraz lunety ze statywem .

Dąb Bartny
Oko w oko z Żubrem

„WYPRAWA DO SERCA PIERWOTNEJ PUSZCZY” - OFERTA DLA SPECJALISTÓW”

Wędrówka piesza do samego serca Puszczy Białowieskiej . Z racji konieczności uzyskania dodatkowego zezwolenia jest dostępna dla małych indywidualnych grup specjalistycznych . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie, dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Trasa do pokonania to około 21 km .Czas trwanie : 6 godzin . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , środki od insektów, sprzęt optyczny.

Koszt usług przewodnika to 390 zł . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 550 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 35 zł/osoba . Wycieczka jest możliwa bryczką - koszt bryczki łącznie ze specjalnym zezwoleniem wynosi przy 4-ch osobach 520 zł.

Łania w sukni zimowej
Najwyższy jesion w Europie

„NATURA / PTAKI O ŚWICIE”

Wycieczka piesza dla koneserów przyrody do niedostępnego bez opieki przewodnika Rezerwatu Ścisłego -  4 godziny - 7 km, grupy max.8 -osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas tej wędrówki koncentrujemi się na świecie przyrody . Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków czy większych ssaków.

Koszt to 344 zł do podziału na wszystkich uczestników. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 270 zł. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego: ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł. -wyjścia o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być naprawdę chłodno - warto zabrać ze sobą lornetkę i aparat fotograficzny!

Dzięciołek
Dzięciołek
Dzięcioł średni
Dzięcioł średni
Dzięcioł trójpalczasty
Dzięcioł trójpalczasty

"PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM – Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka rowerowa ( 4 godziny - ok. 18 km ) , wyjazdy w grupach max.12-osobowych ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Warunek główny: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze .Rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura) .Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów pożądane . Trasy o średnim poziomie trudności. Cena – 212,00 zł do podziału na wszystkich uczestników.

Białowieskie Olsy

Białowieskie Olsy

Granica Państwa
Granica Państwa

"RODZINNE WĘDROWANIE Z DZIEĆMI : W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT

Wycieczka edukacyjna dla rodzin z dziećmi do niedostępnego bez opieki przewodnika  Rezerwatu Ścisłego - 3 godziny. Trasa i przewodnik dostosowane do milusińskich. Dorośli także nie będą się nudzili -max.4 km, grupy do 12-osób ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).Cena 159 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego, płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 270 zł.

Żubr samotnik
Żubr samotnik

"REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH :TRASA DO DO DĘBU JAGIEŁŁY"

Wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 4 godziny, 7,5 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów . Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły .Cena 212 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. W wypadku wyjścia przed godziną 8.00 bilety w cenie : ulgowy 6 zl/os. i normalny 9 zl/os.
-wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce . W wypadku zamówienia indywidualnego tej wycieczki ze specjalistą ( ornitologiem,biologiem,botanikiem ) koszt wynajęcia przewodnika to 344 zł. Wycieczka jest możliwa przy indywidualnym zamówieniu bryczką - koszt bryczki dla 4-ch osób łącznie z pozwoleniem wynosi 270 zł.

Żubr samotnik
Żubr wczesną wiosną

Dąb Bartny
Dąb Bartny

"PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ" - WYPRAWA Z NOKTOWIZOREM

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak  i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody.  Użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być  żubr , jeleń , dzik , lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka  – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą ... W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku , godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Może okazać się , że wiatr lub nawet deszczyk jest naszym sprzymierzeńcem gdyż zagłusza nasze kroki . Wyprawa trwa 4 godziny .Wyjście dla max.4-ch osób . Koszt całkowity to 560 zł .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia czterech profesjonalnych lornetek 12x50 oraz czterech lornetek-noktowizorów generacji I+ 3,5x50 . Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Własne auto konieczne ! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 4-ch osób to 280 zł ).

Bobry nad Narewką - wieczorem
Bobry nad Narewką - wieczorem

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA PRZEJEŻDŻKI BRYCZKAMI i SANIAMI Z POCHODNIAMI- niektóre z powyższych propozycji można zrealizować na zamówienie indywidualne także licencjonowaną bryczką czy saniami - więcej szczegółów w biurze ! Wszystkie z powyższych propozycji są przeprowadzane na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i w przyległych do niego puszczańskich nadleśnictwach. Wynajęcie bryczki 4-osobowej na przejażdżkę do Rezerwatu Żubrów oraz na Szlak Dębów Królewskich wynosi dla czterech osób 210 zł. W naszej ofercie są bryczki i wozy konne od 4-ch do 18-tu osób . Cena w zależności od ilości osób oraz czasu trwania przejazdu .

PRZY WYJŚCIACH SPECJALISTYCZNYCH  POLECAMY NASZĄ WYPOŻYCZALNIĘ PROFESJONALNEGO SPRZĘTU OPTYCZNEGO . DLA TURYSTÓW WYCHODZACYCH Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI WYNAJMUJEMY: LORNETKI 12X50 , LUNETY  15-45X65 ZE STATYWAMI I NOKTOWIZORY 3,5X50

  • LORNETKA 12X50 3 GODZINY = 13 PLN
  • LORNETKA 12X50 6 GODZIN = 22 PLN
  • LUNETA ZE STATYWEM 15-45 X 65 3 GODZINY = 45 PLN
  • LUNETA ZE STATYWEM 15-45 X 65 6 GODZIN = 70 PLN
  • LORNETKA NOKTOWIZYJNA 3,5 X 50 3 GODZINY = 90 PLN
  • LORNETKA NOKTOWIZYJNA 3,5 X 50 6 GODZIN = 130 PLN

Nie pobieramy kaucji za wypożyczane przedmioty a dysponentem sprzętu jest przewodnik , który po zakończeniu wycieczki odwozi sprzęt do biura PTTK . W wypadku uszkodzenia sprzętu z winy uczestnika jest on zobowiązany do pokrycia kosztów jego naprawy lub w wypadku niemożności jej dokonania pokrycia kosztu zakupu takiego samego sprzętu u oficjalnego dystrybutora .

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH PROPOZYCJI AKTYWNEGO ODPOCZYNKU . WYBIERAJĄC WĘDROWANIE Z PTTK WSPIERASZ TOWARZYSTWO UTRZYMUJĄCE I WYTYCZAJĄCE DLA CIEBIE SZLAKI TURYSTYCZNE . DZIĘKUJEMY ZA POMOC JAKIEJ NAM UDZIELISZ POZNAJĄC PUSZCZĘ Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI !

MIŁO ZAPRASZAMY
DO ŻUBROWEJ PUSZCZY

Aby skontaktować się z nami skorzystaj z danych z kopertki.

PTTK białowieża