Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

03/02
2021

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2021

 

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ PANUJĄCA W POLSCE TURYŚCI ZOBOWIĄZANI SĄ DO PRZESTRZEGANIA WYMOGÓW SANITARNYCH.

ZGODNIE Z NAJNOWSZYM ZARZĄDZENIEM DYREKTORA BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO REZERWAT ŚCISŁY MOŻNA ZWIEDZAĆ  TYLKO Z PRZEWODNIKEM I W GRUPACH MAKSYMALNIE 4-OSOBOWYCH !

Z POWODU ZAMKNIĘCIA GRANIC POLSKI (  TAKŻE PRZEJŚCIA  GRANICZNEGO W BIAŁOWIEŻY ) PROPOZYCJE WYCIECZEK NA BIAŁORUŚ SĄ NA CHWILĘ OBNECNĄ NIEAKTUALNE!

 

 

 

PROGRAMY WĘDRÓWEK PRZYRODNICZYCH

 

BIURO BIAŁOWIESKICH LICENCJONOWANYCH PRZEWODNIKÓW PTTK PROPONUJE :

 

 

ŻUBRANEK: "SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

Wyprawa jest przeznaczona dla osób, które chcą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Głównie skupiamy się na obserwacji króla naszej Puszczy, czyli żubra, chociaż nigdy nie wiadomo ile zwierząt oraz jakie gatunki uda nam się zaobserwować. Obserwacja różnych gatunków zwierząt jest uzależniona od pory roku i warunków pogodowych. Zdarza się, że deszcz lub wiatr mogą być naszymi sprzymierzeńcami, ponieważ zamaskują odgłosy naszych kroków. Wyprawa rozpoczyna się 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Czas trwania to około 6 godzin. Podczas wyprawy do przejścia jest, w kilku etapach, od kilku do kilkunastu kilometrów, w zależności od warunków pogodowych i kondycji fizycznej uczestników. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-cio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Wyprawa ma miejsce w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne, termos z gorącymi napojami etc. będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Miejsce spotkania jest ustalane indywidualnie z uczestnikami.
Koszt przewodnika to 480 zł/grupa ( nie mniej niż 80 zl/os.). Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla maks. 3-ch osób to 300 zł, dla 4 osób 400 zł a bus dla max. 6 osób to 550 zł).  Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 22 zł/sztuka.

 

ŻUBRANOCKA :  WYPRAWA Z NOKTOWIZORAMI                                 

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody a użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być żubr, jeleń, dzik, lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą. W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku, godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Wyprawa trwa około 4 godziny, a do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów. Wyjście dla max.4-ch osób. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Wyprawa ma miejsce w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, termos z gorącymi napojami etc. będą przydatne. Miejsce spotkania jest ustalane indywidualnie z uczestnikami.
Koszt całkowity to 598 zł .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia czterech profesjonalnych lornetek 12x50 oraz czterech lornetek-noktowizorów generacji I+ 3,5x50 i latarek. Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt do 3-ch osób to 300 zł a dla max. 4-ch osób to 400 zł).

 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka pieszo-samochodowa do zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej na spotkania z przyrodą. Większe zwierzęta, takie jak jelenie, lisy lub kuny, czy nocne ptaki, zwłaszcza sowy, zaczynają być wieczorem bardziej aktywne. Początek wyprawy na około 3 godz. przed zachodem słońca. Wyprawa trwa do 4-ch godzin, do przejścia jest kilka kilometrów w kilku etapach. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-mio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Wyprawa ma miejsce w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami.
Cena 384 zł za przewodnika ( nie mniej niż 64 zł/os. ). Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 300 zł, dla 4 osób to 400 zł a bus dla max. 6 osób to 550 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki z latarką to 15 zł/sztuka.

 

ORNITOLOGICZNY PORANEK W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ  : „PTAKI O ŚWICIE I”

Wycieczka dla osób zainteresowanych obserwacją latających mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Możemy tu zobaczyć różne dzięcioły, muchołówki oraz inne ciekawe gatunki. Wyprawa ma miejsce w ogólnodostępnej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i tam gdzie także możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa około 5 godzin, do przejścia jest kilka kilometrów podzielonych na kilku etapów. Początek wyprawy o wschodzie słońca. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 6-mio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami.
Koszt przewodnika to 498 zł/grupa ( nie mniej niż 83 zł/os.).  Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 300 zł, dla 4 osób to 400 zł a bus dla max. 6 osób to 550 zł).  Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 19 zł/sztuka.

 

PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka rowerowa dla osób, które chcą zobaczyć piękne zakątki Puszczy Białowieskiej, a także dowiedzieć się interesujących informacji na temat jej flory, fauny i historii. Poruszamy się w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa 4 godziny, do przejechania jest ok. 18 km. Trasy o średnim poziomie trudności. Warunek uczestnictwa: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze. Należy posiadać rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura). Wyjazdy w grupach max.12-osobowych (łączymy w grupy niezależnych turystów). Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów będą pomocne. Cena 240 zł do podziału na wszystkich uczestników.

 

BIAŁORUSKA CZĘŚĆ PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ :  WYCIECZKA INDYWIDUALNA PIESZO-AUTOKAROWA albo ROWEROWA

Około 9-cio godzinna wyprawa rowerowa lub pieszo-autokarowa. Obowiązkowo należy mieć ze sobą paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wycieczki. Wszystkich formalności należy dokonać w naszym biurze najpóźniej do godziny 14.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Wersja pieszo-autokarowa : dla mniej aktywnych lub dla rodzin z  małymi dziećmi czy osób starszych.
Do granicy można podjechać własnym samochodem i tam go na leśnym parking zostawić. Po pieszym przejściu granicy po stronie białoruskiej na gości czeka autokar, który zawiezie Państwa do turystycznego centrum gdzie w programie jest zwiedzanie wolier ze zwierzętami i muzeum przyrodniczego . Jest czas wolny na posiłek na spacer po drobne zakupy do wsi Kamieniuki. Wieczorem autobus odwozi gości z powrotem na granicę. W tym wypadku koszt to 139 zł/os. a w programie jest transport od/do granicy do Kamieniuk, zwiedzanie  wolier ze zwierzętami i muzeum przyrodniczego , spacer na drobne zakupy do wsi i obowiązkowo talon na posiłek w restauracji. Dla osób bardziej zainteresowanych przyrodą podpowiemy jakie inne miejsca są warte odwiedzenia.
Wersja rowerowa : Łącznie trasa rowerowa liczy około 53 km . Podczas wycieczki przewidziane jest zwiedzanie Muzeum Tradycji Ludowych z poczęstunkiem miejscową nalewką i siedziby Białoruskiego Dziadka Mroza - po krótkiej rozmowie Dziadek zaprosi na spacer po swojej rezydencji a w Skarbnicy goście otrzymują podarunek .Także jest czas za drobne zakupy i zwiedzanie wsi Kamieniuki. Koszt usług 143,5 zł/osoba (koszt uzyskania przepustki , pozwolenia na wjazd na teren parku , obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego oraz wymienionych wyżej wstępów). Trasa w całości biegnie bezpiecznymi drogami asfaltowymi o znikomym ruchu pojazdów- nie ma dużych wzniesień. Można także zwiedzić dodatkowo muzeum przyrodnicze i woliery ze zwierzętami czy osadę prasłowiańską - płatne na miejscu dodatkowo 13 rubli czyli około 26 zł za te trzy obiekty-bez problemu można dokonywać opłat kartami płatniczymi. Trasę można naturalnie skrócić rezygnując ze zwiedzania niektórych miejsc -  w biurze mamy dokładne mapy części białoruskiej i poradzimy jak sobie zaplanować przejazd .

W wypadku chęci rezerwacji przewodnika/pilota na ten wyjazd : koszt jego usług to 670 zł.

 

REZERWAT ŚCISŁY DLA ENTUZJASTÓW :  "WĘDRÓWKA DO SERCA PUSZCZY"

Najdłuższa wędrówka piesza do samego serca Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego (Rezerwat Biosfery i Światowego Dziedzictwa UNESCO).Wycieczka jest przeznaczona dla specjalistów - osób szczególnie zainteresowanych roślinnością najstarszej części Puszczy Białowieskiej. Podczas wycieczki można zobaczyć różne rodzaje formacji leśnych, z ich różnorodną florą, a także usłyszeć interesujące informacje na ich temat. Niekiedy, zwłaszcza w sezonie wiosennym, gdy rozpocznie się wycieczkę wcześnie rano, można zaobserwować ciekawe gatunki ptaków. Jesienią dochodzi bogaty świat królestwa grzybów Wycieczka trwa do 6 godzin, do przejścia jest ok. 20 km. Z RACJI KONIECZNOŚCI UZYSKANIA SPECJALNEGO ZEZWOLENIA JEST DOSTĘPNA DLA MAŁYCH INDYWIDUALNYCH SPECJALISTYCZNYCH GRUP . W ZWIĄZKU Z TYM REZERWACJI TEGO WYJŚCIA NALEŻY DOKONYWAĆ Z DUŻYM  WYPRZEDZENIEM . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie, dla nie więcej niż 6-ciu osób. NIE ŁĄCZYMY OBCYCH SOBIE TURYSTÓW W GRUPY. Należy się ubrać odpowiednio do pory roku, ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego. Warto zabrać ze sobą prowiant, termos z ciepłym napojem, sprzęt optyczny, środki przeciwko insektom. Częściowo trasa pokrywa się z trasą do Dębu Jagiełły.
Koszt usług przewodnika w j. polskim to 450 zł (nie mniej niż 75 zł/os.). W wypadku chęci rezerwacji przewodnika z rozszerzoną wiedzą specjalistyczną (ornitologa, botanika ,biologa) koszt to 598 zł/grupa  (nie mniej niż 98 zł/os.). Dodatkowym kosztem jest wstęp na trasę specjalistyczną w kwocie 35 zł/osoba . W sezonie wiosenno-letnim warto wypożyczyć w biurze PTTK lornetkę!  - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 22 zł/sztuka.  Jest możliwe zrealizowanie tego programu bryczką - wtedy cena wzrasta o koszt wynajęcia bryczki - czyli np. dla 4-os. wraz ze specjalnym pozwoleniem o 660 zł.

 

REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH :  "TRASA DO DĘBU JAGIEŁŁY"

Wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej, Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego (Rezerwat Biosfery i Światowego Dziedzictwa UNESCO). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie, z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów, przewodnik opowie także o świecie zwierzęcym i historii. Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły. Wycieczka może się zaczynać o różnych porach dnia w zależności od pory roku - pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca, a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem. Wycieczka trwa około 4 godziny, do przejścia jest 7,5 km. Grupy max.6-osobowe - łączymy w grupy niezależnych turystów! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę - zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce.  Należy się ubrać odpowiednio do pory roku, ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia. Warto też mieć ze sobą środki przeciw insektom oraz coś do picia, zwłaszcza  w sezonie letnim.
Cena 240 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to  wstęp na teren Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł.  W wypadku indywidualnego zamówienia tej wycieczki ze specjalistą biologiem koszt przewodnika to 384 zł. Możliwe jest zrealizowanie tej wycieczki bryczką wtedy koszt dodatkowy bryczki 4-osobowej wraz z pozwoleniem na wjazd na ten teren to 330 zł.  Uwaga: bryczka nie dojedzie w każde miejsce trasy zatem  w kilku miejscach trzeba będzie z niej zsiąść - trasa i dystans do przejścia jest ustalany każdorazowo przez przewodnika z uczestnikami.

 

ORNITOLOGICZNY PORANEK W REZERWACIE ŚCISŁYM  : "PTAKI O ŚWICIE II"

Wycieczka piesza ze specjalistą ornitologiem do niedostępnego bez opieki licencjonowanego przewodnika Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego (Rezerwat Biosfery i Światowego Dziedzictwa UNESCO). Mamy duże szanse na spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków, zwłaszcza w sezonie wiosennym Podczas wycieczki przewodnik opowie także o innych aspektach związanych z tym obszarem Parku Narodowego. Wyjścia codziennie o wschodzie słońca. Wycieczka trwa około 4 godziny, do przejścia jest 7,5 km. Grupy max.6-osobowe. Zalecamy trochę cieplejsze ubranie, gdyż rano potrafi być chłodno! Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną.
Cena 398 zł do podziału na wszystkich uczestników ( nie mniej niż 67 zł/os.).  Koszt dodatkowy to wstęp na teren Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł . Koszt wypożyczenia lornetek w naszym biurze to 15 zł/osoba. Rezerwacja wyjścia  tylko osobiście w przeddzień wycieczki do godziny 14.00 w biurze .

 

"BIAŁOWIEŻA W PIGUŁCE" : SPECERKIEM PO PUSZCZAŃSKIEJ STOLICY ...

Spacer uliczkami i zaułkami Białowieży. Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach, historii Białowieży, mozaice kulturowej i religijnej , ciekawostkach nie tylko historycznych. Przejście trasy 3 km łącznie z przystankami przy najciekawszych miejscach zajmuje około 3 godziny. Koszt to 190 zł do podziału na wszystkich uczestników - łączymy w grupy niezależnych turystów - max.15 osób. Wyjście z biura PTTK .W wypadku zamówienia tej wycieczki indywidualnie miejsce startu do ustalenia.

 

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKAMI !

Koszt wynajecia bryczki 4-osobowej przy limicie do 3-ch godzin to 300 zl . Mamy bryczki i wozy konne różnej wielkości - w wypadku większej ilości osób koszt wzrasta o 75 zł/os. Każdorazowo w wypadku chęci rezerwacji należy się z nami skontaktowac za pomocą formularza umieszczonego poniżej lub zadzwonić do biura :

 http://pttk.bialowieza.pl/contact/default/contactForm/lang/pl_PL

 

REZERWACJI WYCIECZEK PROSIMY DOKONYWAĆ POPRZEZ EMAIL.

W treści wiadomości prosimy uwzględnić:

• którą wycieczką lub wycieczkami są Państwo zainteresowani,
• w jakim terminie chcą Państwo zrealizować wycieczkę,
• ile osób liczy Państwa grupa,
• w jakim języku/językach Państwo mówią,
• czy będą Państwo mieli samochód (własny lub wypożyczony) z wolnym miejscem dla przewodnika (podczas niektórych wycieczek samochód jest wymagany),
• czy będą Państwo mieli własne lornetki i w jakiej ilości (podczas niektórych wycieczek lornetki są obowiązkowe),
• gdzie będą Państwo zakwaterowani w Białowieży (w niektórych przypadkach wygodniej jest wystartować z miejsca Państwa noclegu),
• numer telefonu kontaktowego,
• w przypadku rezerwacji wycieczki na Białoruś prosimy o przesłanie nam skanów paszportów (strona z fotografią i danymi) - dane te zostaną przekazane stronie białoruskiej w celu wykonania przepustek
.


Po otrzymaniu tych informacji sprawdzimy dostępność i potwierdzimy Państwu rezerwację, a także prześlemy informacje dotyczące całkowitego kosztu usług oraz informacje dotyczące wpłaty zadatku w wysokości ok. 40% całkowitego kosztu usług.

Zadatek można wpłacić przelewem bankowym ( przy krótkich terminach do rozpoczęcia imprezy można dokonać ekspresowego przelewu bankowego w systemie ELIXIR ), za pomocą firmy oferującej międzynarodowe i krajowe transfery pieniężne (np. Western Union, TransferWise itp.) lub dokonując opłaty kartą płatniczą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub telefonicznie; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Przyjmujemy opłaty także poprzez system BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny. Nie akceptujemy kart American Express !

Reszta kwoty za usługi turystyczne jest do dopłaty w naszym biurze gotówką lub kartą dzień przed wycieczką.

W przypadku krótkiego terminu rezerwacji (do 7 dni przed planowaną wycieczką) poprosimy o opłatę całości kosztów usług turystycznych albo szybkim przelewem w systemie ELIXIR  albo kartą płatniczą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub rozmowę telefoniczną; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Można również dokonać opłaty systemem BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny w dniu dokonywania rezerwacji. Nie akceptujemy kart American Express !

Prosimy o opłaty dopiero po otrzymaniu od nas potwierdzenia rezerwacji. W przypadku przelewu bankowego w tytule należy wpisać imię i nazwisko zamawiającego oraz datę wycieczki.

O wpłynięciu opłaty na nasze konto poinformujemy poprzez email i wtedy podamy wszystkie inne uwagi , kontakt do przewodnika itp...

Pełna nazwa naszej organizacji i adres:
PTTK Oddział im J.J.Karpińskiego w Białowieży
ul. Kolejowa 17
17-230 Białowieża

Nasz bank i numer konta:
PEKAO SA ODDZIAŁ HAJNÓWKA
Ul.3 Maja 34
17-200 Hajnówka, Polska
Nr : 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221

Przy dokonywaniu przelewu z zagranicy proszę skorzystać z poniższych danych:
IBAN : PL 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221
SWIFT : PKOPPLPW

Gwarancja turystyczna - proszę wpisać na poniższej stronie nr podmiotu 1826
https://ewidencja.ufg.pl/webcenter/portal/ewidencja/ksiegi