Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

28/04
2022

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2022

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ PANUJĄCĄ NA POLSKO-BIAŁORUSKIEJ GRANICY WJAZD DO MIEJSCOWOŚCI BIAŁOWIEŻA I NA TERENY PRZYLEGŁE DO GRANICY JEST ZGODNIE Z NAJNOWSZYM ROZPORZĄDZENIEM MSWIA DLA TURYSTÓW DO 30 CZERWCA 2022  ZABRONIONY. ZAKAZ OBEJMUJE MIĘDZY INNYMI PARK PAŁACOWY Z MUZEUM PRZYRODNICZYM , REZERWAT ŚCISŁY ORAZ MIEJSCE MOCY.

PONIŻSZE PROGRAMY JAKIE PROPONUJEMY PAŃSTWU SĄ MOŻLIWE DO ZREALIZOWANIA W MIEJSCACH NIE NARUSZAJĄCYCH POSTANOWIEŃ ROZPORZĄDZENIA.

KAŻDORAZOWO SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM JEST USTALANE INDYWIDUALNIE POZA STREFĄ ZAMKNIETĄ W DOGODNYM DLA PAŃSTWA  MIEJSCU .

 

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ PANUJĄCA W POLSCE TURYŚCI ZOBOWIĄZANI SĄ DO PRZESTRZEGANIA WYMOGÓW SANITARNYCH.

ZGODNIE Z NAJNOWSZYM ZARZĄDZENIEM DYREKTORA BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO REZERWAT ŚCISŁY MOŻNA ZWIEDZAĆ  TYLKO Z PRZEWODNIKEM I W GRUPACH MAKSYMALNIE 10-OSOBOWYCH !

Z POWODU SYTUACJI NA GRANICY I ZAMKNIĘCIA PRZEJŚCIA GRANICZNEGO W BIAŁOWIEŻY ORAZ OBOSTRZEŃ COVIDOWYCH  PROPOZYCJE WYCIECZEK NA BIAŁORUŚ SĄ NIEAKTUALNE !

 

 

BIURO LICENCJONOWANYCH

PRZEZ PARK NARODOWY

PRZEWODNIKÓW PTTK

PROPONUJE :

 

 

WYPRAWY NA SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI

 

ŻUBRANEK: "SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

Wyprawa jest przeznaczona dla osób, które chcą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Głównie skupiamy się na obserwacji króla naszej Puszczy, czyli żubra, chociaż nigdy nie wiadomo ile zwierząt oraz jakie gatunki uda nam się zaobserwować. Obserwacja różnych gatunków zwierząt jest uzależniona od pory roku i warunków pogodowych. Zdarza się, że deszcz lub wiatr mogą być naszymi sprzymierzeńcami, ponieważ zamaskują odgłosy naszych kroków. Wyprawa rozpoczyna się 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Czas trwania to około 6 godzin. Podczas wyprawy do przejścia jest, w kilku etapach, od kilku do kilkunastu kilometrów, w zależności od warunków pogodowych i kondycji fizycznej uczestników. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych, prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-mio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Wyprawa ma miejsce w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne, termos z gorącymi napojami etc. będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Miejsce spotkania jest ustalane indywidualnie z uczestnikami. Koszt przewodnika na 6 godzin to 580 zł/grupa( nie mniej niż 96 zł/os.).  Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł , dla 4-ch osób to 500 zł a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 25 zł/sztuka.

 

PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka pieszo-samochodowa do zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i gdzie możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Większe zwierzęta, takie jak jelenie, lisy lub kuny, czy nocne ptaki, zwłaszcza sowy, zaczynają być wieczorem bardziej aktywne. Początek  na około 3 godz. przed zachodem słońca. Wyprawa trwa około 4-ch godzin, do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów - kilometraż ustalany wspólnie z przewodnikiem. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami. Cena 498 zł za przewodnika  (nie mniej niż 83 zł/os.). Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł , dla 4-ch osób to 500 zł a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 18 zł/sztuka.

 

WYPRAWY NA OBSERWACJE PTAKÓW

 

ORNITOLOGICZNY PORANEK W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ  : „PTAKI O ŚWICIE I”

Wycieczka dla osób zainteresowanych obserwacją latających mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Możemy tu zobaczyć różne gatunki dzięciołów, muchołówek i inne ciekawe gatunki. Wyprawa ma miejsce w ogólnodostępnej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i tam gdzie także możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa około 5 godzin, do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów - kilometraż ustalany wspólnie z przewodnikiem. Początek wyprawy o wschodzie słońca. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami.Koszt przewodnika to 598 zł/grupa ( nie mniej niż 99 zł/os.). Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 400 zł,  dla 4-ch osób to 500 zł, a dla max. 6 osób to 850 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 22 zł/sztuka.

 

 

PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM 

Wycieczka rowerowa dla osób, które chcą zobaczyć piękne zakątki Puszczy Białowieskiej, a także dowiedzieć się interesujących informacji na temat jej flory, fauny i historii. Poruszamy się w zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa 4 godziny, do przejechania jest ok. 18 km. Trasy o średnim poziomie trudności. Warunek uczestnictwa: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze. Należy posiadać rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura). Wyjazdy w grupach max.10-osobowych (aby ograniczyć koszt wyjścia łaczymy w grupy niezależnych turystów). Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów będą pomocne. Cena 300 zł do podziału na wszystkich uczestników.

 

 

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKAMI

Koszt wynajęcia bryczki 4-osobowej na trasę  do Szlaku Dębów i Rezerwatu Pokazowego Żubrów do 4-ch godzin to 500 zł

Posiadamy bryczki i wozy konne różnej wielkości.

 

WYPOŻYCZANIE SPRZĘTU OPTYCZNEGO

PRZY WYJŚCIACH SPECJALISTYCZNYCH  POLECAMY NASZĄ WYPOŻYCZALNIĘ PROFESJONALNEGO SPRZĘTU OPTYCZNEGO . DLA TURYSTÓW WYCHODZACYCH Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI WYNAJMUJEMY : LORNETKI 12X50 I LUNETY  15-45X65 ZE STATYWAMI.

Nie pobieramy kaucji za wypożyczane przedmioty a dysponentem sprzętu jest przewodnik , który po zakończeniu wycieczki odwozi sprzęt do biura PTTK . W wypadku uszkodzenia sprzętu z winy uczestnika jest on zobowiązany do pokrycia kosztów jego naprawy lub w wypadku niemożności jej dokonania pokrycia kosztu zakupu takiego samego sprzętu u oficjalnego dystrybutora .

 

 

REZERWACJE

W WYPADKU CHĘCI REZERWACJI NALEŻY SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ  ZA POMOCĄ:

1. emaila : pttk@pttk.bialowieza.pl

2. telefonicznie : (85) 6812295 , (85) 6812624 PO GODZINACH PRACY BIURA DO 19.00 prosimy dzwonic na : +48 692 95 99 95

3. formularza kontaktowego 

  http://pttk.bialowieza.pl/contact/default/contactForm/lang/pl_PL

4. ZE WZGLĘDU NA w/w OBOSTRZENIA BIURO I SKLEPIK PTTK BIAŁOWIEŻA DO DNIA 1 KWIETNIA 2022 ROKU CZYNNE W GODZINACH 9.00-12.00

W TREŚCI WIADOMOŚCI Z ZAMÓWIENIEM PROSIMY UWZGLĘDNIĆ:

• którą wycieczką lub wycieczkami są Państwo zainteresowani,
• w jakim terminie chcą Państwo zrealizować wycieczkę,
• ile osób liczy Państwa grupa,
• w jakim języku/językach Państwo mówią,
• czy będą Państwo mieli samochód (własny lub wypożyczony) z wolnym miejscem dla przewodnika (podczas niektórych wycieczek samochód jest wymagany),
• czy będą Państwo mieli własne lornetki i w jakiej ilości (podczas niektórych wycieczek lornetki są obowiązkowe),
• gdzie będą Państwo zakwaterowani w okolicy (w niektórych przypadkach wygodniej jest wystartować z miejsca Państwa noclegu),
• obowiązkowo numer telefonu kontaktowego,

 

ZASADY PRZYJMOWANIA REZERWACJI :

Po otrzymaniu tych informacji sprawdzimy dostępność i potwierdzimy Państwu rezerwację, a także prześlemy informacje dotyczące całkowitego kosztu usług oraz informacje dotyczące wpłaty zadatku w wysokości ok. 40% całkowitego kosztu usług.

Zadatek można wpłacić przelewem bankowym ( przy krótkich terminach do rozpoczęcia imprezy można dokonać ekspresowego przelewu bankowego w systemie ELIXIR ), za pomocą firmy oferującej międzynarodowe i krajowe transfery pieniężne (np. Western Union, TransferWise itp.) lub dokonując opłaty kartą płatniczą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub telefonicznie; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Przyjmujemy opłaty także poprzez system BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny. Nie akceptujemy kart American Express !

Reszta kwoty za usługi turystyczne jest do dopłaty w naszym biurze gotówką lub kartą dzień przed wycieczką.

W przypadku krótkiego terminu rezerwacji (do 7 dni przed planowaną wycieczką) poprosimy o opłatę całości kosztów usług turystycznych albo szybkim przelewem w systemie ELIXIR  albo kartą płatniczą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub rozmowę telefoniczną; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Można również dokonać opłaty systemem BLIK - wymagany jest w tym przypadku kontakt telefoniczny w dniu dokonywania rezerwacji. Nie akceptujemy kart American Express !

Prosimy o opłaty dopiero po otrzymaniu od nas potwierdzenia rezerwacji. W przypadku przelewu bankowego w tytule należy wpisać imię i nazwisko zamawiającego oraz datę wycieczki.

O wpłynięciu opłaty na nasze konto poinformujemy poprzez email i wtedy podamy wszystkie inne uwagi , kontakt do przewodnika itp...

Pełna nazwa naszej organizacji i adres:
PTTK Oddział im J.J.Karpińskiego w Białowieży
ul. Kolejowa 17
17-230 Białowieża

Nasz bank i numer konta:
PEKAO SA ODDZIAŁ HAJNÓWKA
Ul.3 Maja 34
17-200 Hajnówka, Polska
Nr : 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221

Przy dokonywaniu przelewu z zagranicy proszę skorzystać z poniższych danych:
IBAN : PL 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221
SWIFT : PKOPPLPW

Gwarancja turystyczna UNIQA - proszę wpisać na poniższej stronie nr podmiotu 1826
https://ewidencja.ufg.pl/webcenter/portal/ewidencja/ksiegi

 

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH PROPOZYCJI AKTYWNEGO ODPOCZYNKU . WYBIERAJĄC WĘDROWANIE Z PTTK WSPIERASZ TOWARZYSTWO UTRZYMUJĄCE I WYTYCZAJĄCE DLA CIEBIE SZLAKI TURYSTYCZNE . DZIĘKUJEMY ZA POMOC JAKIEJ NAM UDZIELISZ POZNAJĄC PUSZCZĘ Z NASZYMI PRZEWODNIKAMI !

MIŁO ZAPRASZAMY DO ŻUBROWEJ PUSZCZY
Aby skontaktować się z nami skorzystaj z danych z kopertki.

PTTK białowieża