Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

06/07
2018

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2018

PROGRAMY WĘDRÓWEK PRZYRODNICZYCH

 

BIURO BIAŁOWIESKICH LICENCJONOWANYCH PRZEWODNIKÓW PTTK PROPONUJE :

OKO W OKO Z ŻUBREM : "SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

 

Wyprawa przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach . Uwaga : Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Czas trwania około  6 godzin. Do przejścia jest w kilku etapach , w zależności od warunków od kilku do kilkunastu kilometrów. Wyprawy z racji specyfiki organizowane są w grupach maksymalnie 6-cio osobowych. Koszt przewodnika na 6 godzin = 420 zł /grupa . Trzeba posiadać własny samochód. Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla maks. 4-ch osób to 280 zł , dla max. 6 osób 450 zł ).
- wyjazd około 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe , kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne , termos z gorącymi napojami etc..będą przydatne . Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 22 zł/sztuka.

PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ :  WYPRAWA Z NOKTOWIZORAMI                                 

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak  i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody.  Użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być  żubr , jeleń , dzik , lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka  – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą ... W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku , godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Może okazać się , że wiatr lub nawet deszczyk jest naszym sprzymierzeńcem gdyż zagłusza nasze kroki . Wyprawa trwa 4 godziny .Wyjście dla max.4-ch osób . Koszt całkowity to 560 zł .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia czterech profesjonalnych lornetek 12x50 oraz czterech lornetek-noktowizorów generacji I+ 3,5x50 . Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Własne auto konieczne ! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 4-ch osób to 280 zł ).

PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka piesza do Puszczy Białowieskiej na spotkania ze zwierzętami oraz nocnymi ptakami. Większe zwierzęta zaczynają być wieczorem bardziej aktywne niż za dnia. Wyprawa trwa 3 godziny,  grupy max.8-osobowe, cena 258 zł do podziału na wszystkich uczestników. Kosztów dodatkowych brak - wyjścia na około 2 godz. przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Własny samochód konieczny ! Obowiązkowo każdy musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną - koszt wypożyczenia to 13 zł/szt.

PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka rowerowa ( 4 godziny - ok. 18 km ) , wyjazdy/wyjścia w grupach max.12-osobowych ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Warunek główny: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze .Rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura) .Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów będą pomocne . Trasy o średnim poziomie trudności. Cena 212 zł do podziału na wszystkich uczestników.

BIAŁORUSKA CZĘŚĆ PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ :  WYCIECZKA INDYWIDUALNA PIESZO-AUTOKAROWA albo ROWEROWA

9-cio godzinna wyprawa rowerem własnym lub wypożyczonym z licencjonowanym przewodnikiem . Łącznie trasa liczy około 53 km . Podczas wycieczki przewidziane jest zwiedzanie wolier ze zwierzętami ,muzeum przyrodniczego i siedziby Dziadka Mroza oraz czas wolny w miejscowości Kamieniuki. Koszt usług przewodnika w j.polskim to 540 zł do podziału na wszystkich uczestników + 83,5 zł/osoba (koszt uzyskania przepustki , pozwolenia na wjazd na teren parku oraz obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego ). Wstępy płatne na miejscu przez uczestników - około 28 zł - wygodnie płaci się kartą ale są też kantory . Trasa w całości biegnie bezpiecznymi drogami asfaltowymi o znikomym ruchu pojazdów- nie ma dużych wzniesień. Obowiązkowo należy mieć ze sobą paszport ważny minimum 3 miesiące od daty wycieczki. Łączymy niezależnych turystów w grupy i dzielimy się kosztem usług - maksymalnie 15 osób. Wszystkich formalności należy dokonać w naszym biurze do godziny 11.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Dla mniej aktywnych jest możliwe zrealizowanie powyższego programu pieszo-autokarowo ( szczegóły w biurze ) !

REZERWAT ŚCISŁY DLA ENTUZJASTÓW :  "WĘDRÓWKA DO SERCA PUSZCZY"

Dłuższa wędrówka piesza do samego serca Rezerwatu Ścisłego Parku Narodowego: 6 godzin , 20 km. Z racji konieczności uzyskania specjalnego zezwolenia jest dostępna dla małych indywidualnych grup . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie , dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , termos z ciepłym napojem , sprzęt optyczny. Koszt usług przewodnika w j.polskim to 390 zł . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 550 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 35 zł/osoba . W sezonie wiosenno-letnim warto wypożyczyć w biurze PTTK lornetkę !

REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH :  "TRASA DO DĘBU JAGIEŁŁY"

Wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 4 godziny, 7,5 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów . Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły .Cena 212 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. W wypadku wyjścia przed godziną 8.00 bilety w cenie : ulgowy 6 zl/os. i normalny 9 zl/os.
-wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce . W wypadku indywidualnego zamówienia tej wycieczki ze specjalistą biologiem koszt przewodnika to 344 zł.

REZERWAT ŚCISŁY DLA KAŻDEGO

Krótsza wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 3 godziny, 4,5 km, prywatne grupy max.12-osobowe (nie łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach , historii Białowieży , mozaice kulturowej i religijnej oraz przyrodzie . Cena 159 zł . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to 8.00 rano - ostatnie wyjście jest możliwe najpóźniej na 3 godziny przed zachodem słońca ! Wyjścia są organizowane codziennie - warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin.Mozliwe jest zrealizowanie tej wycieczki bryczką - koszt dodatkowy bryczki 4-osobowej wraz z pozwoleniem na wjazd na ten teren to 270 zł a bilety w takim wypadku kosztują : ulgowy 6,00 zł i normalny 9,00 zł. Oczywiscie w przypadku wiekszej ilosci osób koszt wzrasta proporcjonalnie . Uwaga: bryczka nie dojedzie w każde miejsce trasy zatem  w kilku miejscach trzeba będzie z niej zsiąść - trasa i dystans do przejścia jest ustalany każdorazowo przez przewodnika z uczestnikami .

ORNITOLOGICZNY PORANEK W REZERWACIE ŚCISŁYM - "PTAKI O ŚWICIE"

Wycieczka piesza ze specjalistą ornitologiem do niedostępnego bez opieki licencjonowanego przewodnika Rezerwatu Ścisłego- 4 godziny, 7,5 km, grupy max.8 -osobowe, cena 344 zł do podziału na wszystkich uczestników. Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł .Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną. Koszt wypożyczenia w naszym biurze to 15 zł/osoba -wyjścia codziennie o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być chłodno!

RODZINNE WĘDROWANIE  Z DZIEĆMI W REZERWACIE ŚCISŁYM :  "W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT"

Wycieczka edukacyjna dla rodzin z dziećmi do niedostępnego bez opieki przewodnika  Rezerwatu Ścisłego - 3godz. Trasa i przewodnik dostosowane do milusińskich. Dorośli także nie będą się nudzili -max.4,5 km, grupy do 12-osób ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).Cena 159 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego, płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Dla dzieci dodatkową atrakcją będzie nauka obsługi wypożyczonej lornetki - koszt wypożyczenia to 13 zł/sztuka !

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKAMI !

Koszt wynajecia bryczki 4- osobowych to 280 zl . Mamy bryczki i wozy konne różnej wielkości - w wypadku większej ilości osób koszt wzrasta o 70 zł/os. Każdorazowo w wypadku chęci rezerwacji należy się z nami skontaktowac za pomocą formularza umieszczonego tu :

 http://pttk.bialowieza.pl/contact/default/contactForm/lang/pl_PL