Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

07/01
2017

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM ZIMOWYCH SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2017


 

PRZYRODNICZE WĘDROWANIA - PROPOZYCJE DLA TURYSTÓW CHCĄCYCH ZOBACZYĆ WIĘCEJ !

 

BIURO BIAŁOWIESKICH LICENCJONOWANYCH PRZEWODNIKÓW PTTK PROPONUJE :

 

                         
                              OKO W OKO Z ŻUBREM : "SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

Wyprawa przewidziana jest w kameralnych zamkniętych grupach . Uwaga : Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Czas trwania około  6 godzin. Do przejścia jest w kilku etapach , w zależności od warunków od kilku do kilkunastu kilometrów. Wyprawy z racji specyfiki organizowane są w grupach maksymalnie 6-cio osobowych. Koszt  przewodnika na 6 godzin = 330 zł /grupa . Trzeba posiadać własny samochód.  Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla maks. 4-ch osób to 280 zł , dla max. 6 osób 450 zł ).
- wyjazd około 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe , kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne , termos z gorącymi napojami etc..będą przydatne .  Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 22 zł/sztuka.

 

 

                        PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOCĄ :  WYPRAWA Z NOKTOWIZORAMI                                 

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak  i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody.  Użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być  żubr , jeleń , dzik , lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka  – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą ... W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku , godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Może okazać się , że wiatr lub nawet deszczyk jest naszym sprzymierzeńcem gdyż zagłusza nasze kroki . Wyprawa trwa 4 godziny .Wyjście dla max.4-ch osób . Koszt całkowity to 560 zł/grupa .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia dla każdego uczestnika profesjonalnej lornetki 12x50 oraz lornetki-noktowizora generacji I+ 3,5x50 . Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Latarka i własne auto konieczne ! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 4-ch osób to 280 zł ).

 

 

                         PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka piesza do Puszczy Białowieskiej na spotkania ze zwierzętami oraz nocnymi ptakami. Większe zwierzęta zaczynają być wieczorem bardziej aktywne niż za dnia. Wyprawa trwa 3 godziny,  grupy ( łączymy w grupy niezależnych turystów ) max.8-osobowe, cena 225 zł/do podziału na wszystkich uczestników. Kosztów dodatkowych brak - wyjścia na około 2 godz. przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Latarka i własny samochód konieczny ! Obowiązkowo każdy musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną - koszt wypożyczenia to 13 zł/szt.

 

 

      BIAŁORUSKA CZĘŚĆ PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ :  WYCIECZKA INDYWIDUALNA PIESZO-AUTOKAROWA albo ROWEROWA

8-cio godzinna wyprawa jednodniowa pieszo-autokarowa albo rowerowa ( bez przewodnika ). Podczas wycieczki przewidziane jest zwiedzanie wolier ze zwierzętami , muzeum przyrodniczego , siedziby Dziadka Mroza oraz czas wolny na spacer po miejscowości Kamieniuki. Koszt usługi dla jednej osoby to 78-82 zł/os. ( obejmuje koszt uzyskania przepustki , pozwolenia na wejście na teren parku , korzystania z podstawowego transportu oraz podstawowego obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego). Wszystkie wstępy płatne na miejscu przez uczestników indywidualnie - ca. 30 zł/os. - wygodnie płaci się kartą płatniczą ale są też punkty wymiany walut . Wszystkich formalności należy dokonać w naszym biurze do godziny 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd . Należy posiadać ważny min.3 miesiące paszport . Dojazd/dojście do granicy we własnym zakresie. W wypadku wycieczki rowerowej trzeba posiadać rower własny lub wypożyczony. Wycieczkę można przedłużyć do maksymalnie 3-ch dni dokonując rezerwacji miejsc noclegowych po stronie białoruskiej. Otrzymana przepustka pozwala na jednorazowy wjazd i wyjazd z terenu  białoruskiej części Puszczy Białowieskiej .
Uwaga ! Dla grup turystycznych oferujemy usługi doświadczonego pilota/przewodnika po tronie białoruskiej. Koszt  to 780 zł/grupa.

 

 

       REZERWAT ŚCISŁY DLA KAŻDEGO :  TRASA PODSTAWOWA

Podstawowa wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Białowieskiego Parku Narodowego : 3 godziny, 5,5 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach , historii Białowieży  , mozaice kulturowej i religijnej oraz przyrodzie .Cena 144 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie Parku : ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Pierwsza możliwa godzina startu to 8.00 rano - ostatnie wyjście jest możliwe najpóźniej na 3 godziny przed zachodem słońca ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin .

 

 

      REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH :  "TRASA DO DĘBU JAGIEŁŁY"

Wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Białowieskiego Parku Narodowego . Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły : 4 godziny, 7,5 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów . Cena 192 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. W wypadku wyjścia przed godziną 8.00 bilety w cenie : ulgowy 6 zl/os. i normalny 9 zl/os.
 -wyjścia codziennie o różnych godzinach.  Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce .

 


     REZERWAT ŚCISŁY DLA ENTUZJASTÓW :  "WĘDRÓWKA DO SERCA PUSZCZY"

Najdłuższa wędrówka piesza do samego serca Rezerwatu Ścisłego Parku Narodowego: 6 godzin , 20 km. Z racji konieczności uzyskania specjalnego zezwolenia jest dostępna dla małych   indywidualnych  grup . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie , dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , termos z ciepłym napojem , sprzęt optyczny. Koszt usług przewodnika w j.polskim to 288 zł/grupa . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 330 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 35 zł/osoba . Warto wypożyczyć w biurze PTTK lornetkę albo lunetę !

 

     ORNITOLOGICZNY PORANEK W REZERWACIE ŚCISŁYM - "PTAKI O ŚWICIE"

 Wycieczka piesza dla koneserów ptaków do niedostępnego bez opieki przewodnika Rezerwatu Ścisłego- 4 godziny, 7,5 km, grupy max.8 -osobowe, cena 300,00 zł do podziału na wszystkich uczestników. Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł .Obowiązkowo uczestnicy muszą posiadać ze sobą lornetkę  własną lub wypożyczoną. Koszt wypożyczenia w naszym biurze to 13 zł/osoba -wyjścia codziennie o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być naprawdę chłodno ! Uwaga - Wyjście z przewodnikiem specjalistą od obserwacji ptaków !

 

 

  RODZINNE WĘDROWANIE  Z DZIEĆMI W REZERWACIE ŚCISŁYM :  "W POSZUKIWANIU TROPÓW ZWIERZĄT"

 Wycieczka edukacyjna dla rodzin z dziećmi do niedostępnego bez opieki przewodnika  Rezerwatu Ścisłego - 3godz. Trasa i przewodnik dostosowane do milusińskich. Dorośli także nie będą się nudzili -max.4 km, grupy do 12-osób ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).Cena 144 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego, płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Dla dzieci dodatkową atrakcją będzie nauka obsługi  wypożyczonej lornetki - koszt wypożyczenia to 13 zł/sztuka !

 


      "ŻEBRAMI ŻUBRA" DO ŻUBRA

Wycieczka piesza z przewodnikiem ( 5 godzin ,  ok. 9 km ) malowniczą ścieżką przyrodniczą przez jeden z bardziej zróżnicowanych ekosystemów Puszczy Białowieskiej połączona ze zwiedzaniem Rezerwatu Pokazowego Żubrów . Wyjścia w grupach max.12-osobowych ( łączymy w grupy niezależnych turystów ).Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami pożądane. Cena – 240,00 zł do podziału na wszystkich uczestników . Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów :ulgowy 5,00 zł, normalny 10,00 zł

 

    „PUSZCZA NIEZNANA NA NARTACH albo ROWEREM – DZIEDZINKA – Z DALA OD UTARTYCH SZLAKÓW : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka na nartach biegowych ( 4 godziny - ok. 10 km ) albo rowerem ( 4 godziny - ok.14 km ). Narty albo rower własne lub wypożyczone (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura) .Wygodne ubranie, kurtki trekkingowe i prowiant z gorącymi napojami pożądane . Trasa o średnim/łatwym poziomie trudności ale dobra kondycja jest wymagana. Grupa maksymalnie 10 osobowa .Cena – 240,00/192,00 zł do podziału na wszystkich uczestników !

 

               KULIG Z POCHODNIAMI !

Podczas śnieżnej zimy zapraszamy na kulig saniami . Koszt wynajecia sań  4 osobowych to 240 zl . Mamy sanie różnej wielkości - w wypadku większej ilości osób koszt wzrasta o 60 zł/os. Każdorazowo w wypadku chęci rezerwacji należy się z nami skontaktowac za pomocą formularza umieszczonego tu :

 http://pttk.bialowieza.pl/contact/default/contactForm/lang/pl_PL

Posiadamy takze w sprzedaży pochodnie w cenie 8 zl/sztuka. W wypadku braku śniegu proponujemy przejażdżki bryczkami.